Szlaki górskie

Szlaki górskie

Liczne szlaki turystyczne położone w sąsiedztwie Papuga Park Hotel stwarzają wyjątkową okazję do aktywnego spędzania czasu. Nasi Goście znajdą tutaj szlaki rowerowe jak również mogą skorzystać z bogatej oferty skierowanej do narciarzy i snowboardzistów.

Aktywny wypoczynek dla każdego

Tutejsze szlaki piesze, o łącznej długość 81 kilometrów, prowadzą na wszystkie okoliczne szczyty. Jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc o szczególnych walorach widokowych jest bez wątpienia szczyt Szyndzielni. Prowadzi na niego zarówno szlak pieszy, jak i nowoczesna kolej linowa, będąca jedną z najnowocześniejszych w kraju. Kolejka gondolowa zapewnia możliwość podziwiania panoramy Bielska-Białej oraz okolicznych miejscowości.

Kolejnym ważnym punktem jest szczyt Klimczok, gdzie na turystów czeka urokliwe schronisko PTTK. Na obszarze Siodła pod Klimczokiem turyści znajdą skrzyżowanie szlaków pieszych prowadzących do Brennej, Szczyrku, Wapienicy, Bystrej, Wilkowic, na Szyndzielnię oraz na Błatnią.

O każdej porze roku

Narciarzy ucieszy fakt, że w Bielsku-Białej znajdą się 2 stoki narciarski: dębowiec oraz szyndzielnia w bliskiej odległości od hotelu. Zadowoleni będą również narciarze, którzy w mniej niż pół godziny dojadą aż do 9 szlaków narciarskich o łącznej długości prawie 60 km. Liczne wyciągi m.in. w Szczyrku lub Wiśle pozwalają na skorzystanie z doskonale przygotowanych stoków narciarskich.

Poza szlakami pieszymi oraz trasami zjazdowymi oferta Beskidu Śląskiego ma również dużo do zaoferowania dla rowerzystów. Zarówno w granicach Bielska-Białej, jak i poza nim, stworzono wiele ścieżek rowerowych o zróżnicowanym stopniu trudności.

Źródło foto: wikipedia.org / gobeskidy.pl

Sprawdź nasze opinie

Rekomendacje to doskonałe źródło informacji. W każdej chwili możesz sprawdzić, co o nas napisali nasi goście.

  • TripAdvisor

Zapytaj o pokój

Informacje wymagane

Data przyjazdu

Data wyjazdu

Rodzaj pokoju

Goście dorośli

Dzieci do 4 lat

Dzieci powyżej 4 lat

Ilość pokoi

Rodzaj łóżka

Zwierze

Zabiegi Spa & Wellness

Informacje dodatkowe

Dowiedz się więcej o Administratorze danych osobowych

Sprawdź politykę prywatności - RODO

Niezbędne zgody