Tężnia

Tężnia

Większość z nas styka się na co dzień z zanieczyszczonym powietrzem czy dymem nikotynowym. Żyjemy w warunkach sprzyjającym powstawania wielu schorzeń. Negatywnym oddziaływaniom środowiska na organizm można jednak skutecznie przeciwdziałać.

Mikroklimat, który wytwarza się dzięki tężni, zbliżony jest do klimatu, którym możemy cieszyć się podczas wakacji nad morzem. Oddychanie przez godzinę powietrzem nasyconym solankowym aerozolem sprawia, że dawka jodu jaką pochłaniamy, jest równa dawce przyjętej w ciągu trzech dni plażowania. Jod odpowiada m.in. za prawidłowe funkcjonowanie tarczycy, powoduje także rozrzedzenie śluzu, co szczególnie docenią osoby zmagające się z chorobami górnych dróg oddechowych. Na ich problemy skutecznie zadziała również brom, który rozszerza oskrzela. Natomiast wapń zawarty w aerozolu solanki posiada właściwości antyalergiczne.

Dodatkowo na tym terenie znajduje się plac zabaw dla dzieci składający się z takich urządzeń jak: domek ze zjeżdżalnią, pochylnią i drabinką żerdziową, mostek z połówek bali akacjowych, mostek deskowy na balach akacjowych, równoważnia łamana, mostek gumowy, trójkątny podest, mostek deskowy ażurowy, drabinka żerdziowa, piaskownica, blaty i rynny do zabawy piaskiem, żerdzie z wiaderkami do piasku, huśtawka wagowa, huśtawka podwójna z siedziskami typu „pampers”. Całkowita powierzchnia placu zabaw to 279 m².

Można tu również zadbać o kondycję w interesujący i bezpieczny sposób - siłownia na swieżym powietrzu. Jest to forma ćwiczeń nie tylko dla juniorów, ale także i dla seniorów. Jest to miejsce oddalone od naszego hotelu około 2 km.

Sprawdź nasze opinie

Rekomendacje to doskonałe źródło informacji. W każdej chwili możesz sprawdzić, co o nas napisali nasi goście.

  • TripAdvisor

Zapytaj o pokój

Informacje wymagane

Data przyjazdu

Data wyjazdu

Rodzaj pokoju

Goście dorośli

Dzieci do 4 lat

Dzieci powyżej 4 lat

Ilość pokoi

Rodzaj łóżka

Zwierze

Zabiegi Spa & Wellness

Informacje dodatkowe

Dowiedz się więcej o Administratorze danych osobowych

Sprawdź politykę prywatności - RODO

Niezbędne zgody