Dolina Wapienicy

Dolina Wapienicy

Papuga Park Hotel umiejscowiony został w Dolinie Wapienicy. To szczególny obszar przyrodniczo-krajobrazowy, w którym w 1990 roku utworzono „Park Ekologiczny Doliny Wapienica”. Co ciekawe, to unikatowy na skalę europejską obszar dzikiej przyrody, który znajduje się w granicach dużego miasta. Całość terenu jest również częścią Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego.

„Dolina Luizy”

Nazywana również „Doliną Luizy”, od imienia ukochanej żony księcia Jana Sułkowskiego, Dolina Wapienicy obejmuje obszar o długości ok. 4 km, a w jej skład wchodzą lasy mieszane i iglaste. Liczne alejki pozwolą na poznanie tego terenu, ale przede wszystkim na relaks i zregenerowanie sił wśród zieleni.

Jedną z wielu atrakcji tego wyjątkowego obszaru jest zapora wodna wybudowana w latach 1928-1932. Na terenie „Doliny Luizy” zlokalizowane są także dwa szlaki turystyczne PTTK – niebieski prowadzący na szczyt góry Błatnia oraz żółty pnący się w stronę Szyndzielni. Znajdują się też tutaj dwa rezerwaty: Stok Szyndzielnia oraz Jaworzyna.

Źródło foto: wikipedia.org

Sprawdź nasze opinie

Rekomendacje to doskonałe źródło informacji. W każdej chwili możesz sprawdzić, co o nas napisali nasi goście.

  • TripAdvisor

Zapytaj o pokój

Informacje wymagane

Data przyjazdu

Data wyjazdu

Rodzaj pokoju

Goście dorośli

Dzieci do 4 lat

Dzieci powyżej 4 lat

Ilość pokoi

Rodzaj łóżka

Zwierze

Zabiegi Spa & Wellness

Informacje dodatkowe

Dowiedz się więcej o Administratorze danych osobowych

Sprawdź politykę prywatności - RODO

Niezbędne zgody