Bielsko-Biała

Bielsko-Biała

Jedno z najbardziej wyjątkowych miast Polski, Bielsko-Biała zachwyca swoim charakterem, krajobrazami, wyjątkową architekturą oraz otwartością i ciepłem mieszkańców.

Miasto z duszą

Pierwsze wzmianki o Bielsku znajdują się w pochodzącym z 1312 roku dokumencie księcia cieszyńskiego Mieszka III. Intensywna rozbudowa, stale rozszerzający się obszar oraz napływ nowych mieszkańców sprawiły, że Bielsko z roku na rok rosło w siłę. Wielki rozkwit nastąpił u progu drugiej połowy XVIII wieku, kiedy Bielsko stało się jednym z najprężniej rozwijających się miast, a ze względu na wyjątkową architekturę, nazywane było „Małym Wiedniem”. Liczni zagraniczni goście przybywali z nowymi pomysłami, sprawiając, że miasto rozwijało się nie tylko przemysłowo, ale również kulturalnie.

Miasto dla każdego

Dzisiaj miasto pochwalić się może nie tylko prężnie działającym przemysłem, licznymi zabytkami (zamkiem książąt Sułkowskich, neorenesansowym ratuszem, dworcem PKP zbudowanym w stylu dworców austriackich) i wyjątkowym klimatem sprzyjającym organizacji wielu imprez kulturalnych, ale także doskonale przygotowaną infrastrukturą turystyczną. Bliskość Beskidu Śląskiego daje szczególną możliwość korzystania nie tylko z gęstej sieci ścieżek turystycznych, ale również z licznych stoków narciarskich oraz tras rowerowych o zróżnicowanej trudności. Rozbudowana sieć komunikacyjna zapewnia prosty i przyjemny dojazd w kierunku Katowic, Wrocławia, Krakowa, Szczyrku oraz Żywca.

Źródło foto: wikipedia.org

Sprawdź nasze opinie

Rekomendacje to doskonałe źródło informacji. W każdej chwili możesz sprawdzić, co o nas napisali nasi goście.

  • TripAdvisor

Zapytaj o pokój

Informacje wymagane

Data przyjazdu

Data wyjazdu

Rodzaj pokoju

Goście dorośli

Dzieci do 4 lat

Dzieci powyżej 4 lat

Ilość pokoi

Rodzaj łóżka

Zwierze

Zabiegi Spa & Wellness

Informacje dodatkowe

Dowiedz się więcej o Administratorze danych osobowych

Sprawdź politykę prywatności - RODO

Niezbędne zgody